Badania i statystyki dotyczące strachu przed starzeniem się

W jednym z najnowszych badań gazety The Guardian ujawnione zostały opinie Brytyjczyków dotyczące strachu związanego z procesem gwałtownego starzenia się społeczeństwa.

Ponad 1600 starszych osób, lekarzy, opiekunów i profesjonalistów money-79657_1280pracujących z seniorami wzięło udział w przeprowadzonym badaniu, Szczególnie poruszana była kwestia poszerzającej się różnicy pomiędzy osobami dobrze zabezpieczonymi finansowo, w wyniku godnej emerytury, oraz tą częścią społeczeństwa, która w czasie jesieni swojego życia jest zmuszona walczyć o przetrwanie.

Zaledwie 29% ankietowanych uznało poziom na jakim obecnie żyją ludzie starsi w Wielkiej Brytanii za dobry, dla porównania 46% ankietowanych temu zaprzeczyło. Tylko niewiele ponad 11% badanych uznało, iż na przestrzeni ostatnich 20 lat standardy życia ludzi starszych poprawiły się, 79% ankietowanych jest przeciwnego zdania. Jeśli chodzi o prognozy na przyszłość, ponad 70% osób nie widzi szanse na poprawę sytuacji seniorów w ciągu następnych 2 lat. Optymistami jest zaledwie 16% badanych.

grandma-794308_1280Blisko 60% respondentów czuję, iż rząd powinien dużo lepiej przygotować państwo na skutki wynikające ze starzenia się populacji.

Co tak bardzo powstrzymuje społeczeństwo przed odpowiednim przygotowaniem się na nadejście ery starzejącego się społeczeństwa Wielka Brytania nie jest przygotowana by stawić czoła przewidywanemu wyżowi demograficznemu, takie stwierdzenie zawierał zeszłoroczny raport Izby Lordów.

Z kolei Biuro Odpowiedzialności Budżetowej w swoim najnowszym raporcie dotyczącym zrównoważenia w podatkach ogłosiło, iż planowane na przyszłe lata wzrosty czy spadki podatków na niewiele się zdadzą jeśli chodzi o poprawę sytuacji finansowej starszej części społeczeństwa.

Z tego właśnie powodu eksperci postanowili spotkać się na zorganizowanym panelu dyskusyjnym poruszającym kwestie identyfikacji kreatywnych usług publicznych oraz polityki rozwiązań i szans przypadających w udziale starzejącemu się społeczeństwu.

Czy reformy rządowe dotyczące opieki zdrowotnej iold-people-616718_1280 zabezpieczeń społecznych spełnią przyszłe potrzeby kraju? Jak możemy zaradzić niebezpiecznym brakom w opiece zdrowotnej którym stawiają czoło obecnie seniorzy? Na te i podobnego typu pytania odpowiedzi szukać będą dyskutujący biorący udział w panelu, będącym częścią obrad małych okrągłych stołów, prowadzonych przez przedstawicieli PA Consulting Group, Brytyjskiego Czerwonego Krzyża oraz organizacji Hanover Housing and Independent Age.

Źródło:

http://www.theguardian.com/society/2014/jul/22/prepare-ageing-population-join-debate?INTCMP=mic_233635

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *