Hololens – poszerzona rzeczywistość zmieni media?

Wiele osób zainteresowanych nowymi technologiami z pewnością jest zaintrygowanych systemem poszerzonej rzeczywistości Hololens autorstwa firmy Microsoft. Urządzenie jest zamknięte w obudowę, która wygląda jak okulary – oferuje jednak znacznie więcej. Pozwala między innymi na wyświetlenie obiektów wirtualnych – takich jak dane, grafiki, obraz – tuż przed oczami użytkownika. Oprócz wyświetlania prostych informacji urządzenie pozwala między innymi na ingerencję w wyświetlane obrazy – poruszanie obiektów, przybliżanie, oddalanie, a także dodawanie nowych elementów.

vr-911031_1920Mimo tego, że użytkownik może być pod wielkim wrażeniem nowej technologii, to projekt oferuje póki co dużo mniej niż to przedstawiono za pomocą materiałów promocyjnych. W przyszłości – wraz z rozwojem technologii – rozwiązanie zaprezentowane w reklamach mogą jednak zmienić się w rzeczywistość.

Oprócz możliwości przedstawienia sytuacji, w której za pomocą funkcji wideorozmowy możliwej za pomocą urządzenia, druga osoba może nam pokazać jak naprawić dany przedmiot – np. zlew, ubikację. Warto zwrócić także uwagę na inny aspekt tej technologii – np. przedstawianie informacji ze świata, lub oglądanie filmów. Może to w znacznym stopniu zachęcić nas do korzystania z tego urządzenia.

Problemem, jak zawsze, jest czas.

Jako ludzie mamy określony czas wallpaper-695218_1280koncentracji. Uwaga jest zasobem ograniczonym i często wykorzystywana jest przez nas na co dzień przez oglądanie filmów reklamowych i innych mediów. Hololens jest technologią, która oszczędza ten czas – informacje przedstawione mogą być w o wiele bardziej atrakcyjnej formie niż obecnie. Noszenie czegoś takiego jak HoloLens to poważna decyzja, która zdecydowanie wpłynie na nasze codzienne życie i na czynności, które wykonujemy. Także te związane z oglądaniem telewizji i reklam, które w niej oglądamy.

Celem jest wartość, wartość, wartość

Wyobraźmy sobie system, który pozwala użytkownikowi wirtualnie dostać się do dowolnego momentu w przedstawianej informacji – może pominąć informacje, które go nie interesują. Dzięki takiemu rozwiązaniu łatwe staje się oszczędzanie czasu w codziennych czynnościach – a także dotarcie do interesujących nas informacji – pomijając te mniej dla nas istotne. Dodatkowo Hololens pozwala na nakładanie na siebie wielu obrazów i informacji naraz. Dzięki wielu informacjom w jednym miejscu szybko może stać się bezpośrednim źródłem informacji dla człowieka z niewiarygodnie szybkim czasem dostępu.

Źródło:

http://www.forbes.com/sites/paularmstrongtech/2015/11/24/why-hololens-could-usher-in-a-new-era-for-news/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *