Wpływ cyberprzestępczości na zdolności kredytowe placówek opieki zdrowotnej

Wzrost cyberprzestępczości powoduje rosnące zagrożenie dla zdolności kredytowych placówek medycznych – ocenia Moody’s Investor’s Service w swoim nowym raporcie.hospital-988982_1920

W swojej publikacji – „ Cyber Risk of Growing Importance to Credit Analysis” – Moody wyjaśnia jak rosnące zagrożenie ze strony przestępców cyfrowych wpływa na zdolność kredytową placów medycznych.

„Zagrożenie cybernetycznie wciąż rośnie” – pisze autor – Problemy związane z udzieleniem kredytów powiązane są bezpośrednio z ochroną przeciw cyberprzestępcami, wykrywaniem, zapobieganiem oraz odpowiedzią na ataki przestępców cyfrowych. Ma to bardzo duży wpływ na analizę zdolności kredytowych.

Jednakże cyberataki nie powodują bezpośrednich zmian w rankingach – traktowane są bardziej jako ryzyko. Mają jednak duży wpływ na ostateczna ocenę kredytową. Moody wyjaśnia, że w celu zbadania możliwego wpływu działań cyberprzestępców, organizowane są specjalne scenariusze do tworzenia scenariuszy awaryjnych.
virtual-identity-69996_1280Pracownicy służby zdrowia są szczególnie podatni na te zagrożenia – tak jak firmy obsługujące karty kredytowe, instytucje finansowe i inne nośniki danych, stwierdza raport.

Intensywność ataków zwiększa się wraz ze wzrostem ilości placówek medycznych, a także organizacji kanałów komunikacyjnych między nimi. Hakerzy chcą uzyskać dostęp do jak największej liczby informacji. Czipy komputerowe, które znajdują się w wyposażeniu medycznym są kolejnym elementem, który może stać się celem ataku – zwłaszcza w nieodpowiednich rękach.

Jednak największym zagrożeniem bezpieczeństwa w placówkach medycznych są wycieki danych dotyczących pacjentów, a także infrastruktury medycznej. Może to mieć bezpośredni wpływ na jakość opieki i bezpieczeństwo pacjentów.

W tym roku doszło do największych włamań do systemów szpitali i klinik – uzyskano dostęp do ogromnej liczby informacji poufnych.

Ze względu na to, że zagrożenie wciąż rośnie – credit-card-851502_1920ma to także wpływ na zdolności kredytowe placówek medycznych.

Raport ujawnił, że w różnych dziedzinach organizacje zwiększają wydatki na bezpieczeństwo, ale to nie zawsze przekłada się spodziewane efekty, czytamy w raporcie; choć dodanie do placówki cyberpodkomisji bezpieczeństwa jest „dobrym sposobem zapewnienia zdolności kredytowej”.

Źródło:

http://www.healthcareitnews.com/news/cybercrimes-impacting-healthcare-credit-ratings

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *